Skip to content
Redukcja zmarszczek

ZABIEGI

Redukcja zmarszczek - Gdańsk, Gdynia, Sopot
(botoks nisko alergizujący)

Botoks
– czym właściwie jest?

Botoks to nazwa użytkowa substancji, która naukowo nosi nazwę toksyny botulinowej. Jej główne zastosowanie to usuwanie zmarszczek (w tym tzw. kurzych łapek i lwiej zmarszczki), na które często decydują się nasze pacjentki i pacjenci z Gdańska, Gdyni czy Sopotu, ale także zwalczanie bruksizmu oraz leczenie nadmiernej potliwości. W niektórych przypadkach botoks może również pomóc z migrenami. Po wstrzyknięciu botoksu pod skórę dochodzi do zmniejszenia napięcia mięśni, które powodują zmarszczki na twarzy. Efekt jest bardzo zadowalający – twarz staje się bardziej napięta, odmłodzona i znika wygląd zmęczonej skóry.

WSKAZANIA DO WYKONANIA BOTOKSU
- dla pacjentów z Gdyni, Gdańska, Sopotu

Usuwanie zmarszczek botoksem to zabieg przeznaczony przede wszystkim dla kobiet, które chcą odzyskać zdrowszy i młodszy wygląd skóry twarzy, ale z naszych usług mogą korzystać również mężczyźni. Każdy organizm jest inny, dlatego też trudno powiedzieć, jaki wiek jest najlepszy do wykonania iniekcji toksyny botulinowej. U jednych osób zmarszczki pojawiają się wcześniej, u drugich później. Warto rozważyć usunięcie zmarszczek na czole w naszym gabinecie medycyny estetycznej w Gdańsku, gdy zaczną one odbierać pewność siebie.

Botoks może pomóc w przypadku różnych przypadłości, ale najlepiej sprawdza się do usuwania zmarszczek na czole, a także likwidowania lwiej zmarszczki czy tzw. kurzych łapek.

Teoretycznie większość zabiegów medycyny estetycznej można wykonywać przez cały rok. Zwykle jednak zaleca się wykonywanie ich zimą lub wiosną – przed latem, podczas którego często mruży się oczy, co uwidacznia nielubiane zmarszczki. Lato to też czas, w którym każdy chce wyglądać szczególnie dobrze i idealnie prezentować się podczas urlopu, dlatego warto odpowiednio wcześniej zadbać o swój wygląd.

Usuwanie lwiej zmarszczki czy kurzych łapek
- JAK WYGLĄDA?

Zanim dojdzie do usuwania zmarszczek, najpierw zostanie przeprowadzony dokładny wywiad z pacjentką lub pacjentem z Sopotu, Gdyni czy Gdańska w celu zakwalifikowania jej/jego do zabiegu. Po rozmowie lekarz zbada mimikę twarzy, aby móc wprowadzić botoks w odpowiednie miejsca i dopasować jego ilość do istniejących potrzeb.

Botoks aplikowany przez przyjmującego w naszej klinice lekarza zajmującego się medycyną estetyczną wstrzykuje się bardzo cienką igłą, dzięki czemu to zabieg praktycznie bezbolesny. Osoby bardziej wrażliwe na ból lub bojące się takich zabiegów mogą skorzystać ze znieczulenia w postaci kremu.

Do wizyty nie trzeba się specjalnie przygotowywać, ale należy pamiętać o kilku zaleceniach po wykonaniu zabiegu. Wówczas pacjent nie powinien dotykać twarzy i wykonywać gwałtownych ruchów (zwłaszcza pochylania się) przez około 4 godziny. Przez pierwszy tydzień zabrania się również wykonywania innych zabiegów kosmetycznych, używania peelingów, odwiedzania sauny czy solarium.

BOTOX SOPOT, GDYNIA, GDAŃSK
- ile trzeba czekać na efekt?

Pierwsze efekty można zobaczyć po około 3 dniach, natomiast ostateczny efekt wygładzenia pojawia się po 2 tygodniach. Skóra wygląda na młodszą i mniej zmęczoną. W gabinecie Pawła Kwaśniewicza – Medycyna Estetyczna używamy botoksu w taki sposób, aby pacjentka czy pacjent wciąż wyglądali naturalnie.

Usuwanie zmarszczek przy użyciu botoksu nie jest trwałym zabiegiem. Efekt utrzymuje się od kilku miesięcy do pół roku (w zależności od obszaru wstrzyknięcia botoxu i typu skóry), a później należy ponownie pojawić się w gabinecie medycyny estetycznej.

Botoks Gdańsk, Gdynia, Sopot

PRZECIWWSKAZANIA DO
do usuwania zmarszczek

Tak jak każdy zabieg medyczny, tak i wstrzykiwanie botoksu nie jest wskazane dla wszystkich. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z przeciwskazaniami i koniecznie poinformować o wystąpieniu jakiegokolwiek z nich lekarza.

Nie można zdecydować się na usuwanie zmarszczek botoksem jeśli:

ILE KOSZTUJE
botox w Gdańsku, Gdyni, Sopocie?

Cena usuwania zmarszczek w Trójmieście różni się w zależności od rodzaju zabiegu. W gabinecie Paweł Kwaśniewicz – Medycyna Estetyczna oferujemy atrakcyjne ceny i profesjonalną obsługę

 

Chcąc usunąć:

należy liczyć się z kosztem 500 zł za jeden obszar. Dla naszych klientów z Gdyni, Gdańska i Sopotu oferujemy specjalną promocję. Przy zrobieniu dwóch obszarów koszt wyniesie 900 zł, natomiast przy trzech obszarach – 1300 zł. Jeśli więc planują Państwo poprawienie kilku miejsc na twarzy, nie warto z tym zwlekać.

500 zł

ZA JEDEN OBSZAR

900 zł

ZA DWA OBSZARY

1300 zł

ZA TRZY OBSZARY