Skip to content

Kiedy warto udać się po raz pierwszy do gabinetu medycyny estetycznej?

Zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna pozwala na poprawę naszego wyglądu, co przekłada się na wyższą samoocenę i lepsze samopoczucie. Nie dziwi więc fakt, że liczba chętnych osób stale rośnie. Odpowiednio dobrane zabiegi znacząco poprawią kondycję naszej skóry oraz pozwolą uzyskać młody i promienny wygląd.

Z jakimi problemami pacjenci zgłaszają się do gabinetów medycyny estetycznej?

Popularność zabiegów z zakresu medycyny estetycznej stale rośnie. Z roku na rok przybywa osób pragnących poprawić swój wygląd. Pacjenci najczęściej borykają się z licznymi zmarszczkami mimicznymi, kurzymi łapkami, brakiem jędrności skóry oraz jej przesuszeniem, przebarwieniami, postępującymi procesami starzenia, workami pod oczami, efektem zmęczonej twarzy oraz jej wiotczeniem, a także nadmierną potliwością.

Wszystkie te defekty można skutecznie zniwelować, stosując odpowiednie zabiegi. Mezoterapia odmłodzi wygląd twarzy oraz zlikwiduje worki pod oczami. Zmarszczki można zredukować także stosując botoks lub kwas hialuronowy. Doskonałym sposobem na rewitalizację oraz zwiększenie napięcia i elastyczności skóry jest regeneracja osoczem bogatopłytkowym.

Z kolei Profhilo idealnie przeciwdziała wiotczeniu oraz starzeniu się skóry, świetnie ją nawilżając i dodając witalności. Natomiast zabieg wolumetrii pozwoli odświeżyć twarz, ponadto poprawi kształt. Wielu pacjentów decyduje się także na modelowanie i powiększanie ust lub odmłodzenie okolic oczu, a także dłoni

Chcesz poznać lepiej zabiegi z naszej oferty?

Kiedy najlepiej udać się do gabinetu medycyny estetycznej?

Pojęcie medycyny estetycznej najczęściej kojarzy nam się z osobami dojrzałymi. Prawda jest jednak taka, że na zabiegi upiększające decydują się coraz młodsze osoby. Głównym wyznacznikiem do skorzystania z medycyny estetycznej jest kondycja skóry.

Wiek

Młody wygląd twarzy zawdzięczamy kolagenowi, który odpowiada za sprężystość, gęstość i elastyczność skóry. Niestety po upływie ok. 25 roku życia zaczyna on zanikać, czego konsekwencją są pojawiające się pierwsze zmarszczki oraz pogorszenie się kondycji naszej skóry poprzez utratę jędrności. Z czasem proces ten zaczyna się nasilać. Dodatkowo jest także spowodowany działaniem czynników zewnętrznych np. smogu czy promieniowania UV. Profesjonalne podejście do pielęgnacji powinno mieć miejsce, zanim skóra zaczyna się starzeć. Takie działanie pozwoli na utrzymanie jej w dobrej kondycji.

Co ważne, nie istnieje górna granica wieku uprawniająca do skorzystania z zabiegów medycyny estetycznej. Wszystko jest uzależnione od konkretnych problemów, możliwych przeciwwskazań oraz przyjmowanych leków. Przed zabiegiem lekarz przeprowadzi dokładny wywiad i ustali, jakie działania będą bezpieczne dla pacjenta.

Kiedy można zrobić botoks

Pierwsza wizyta

Pacjenci, zauważając pierwsze objawy starzenia się skóry np. zmarszczki, worki pod oczami, przebarwienia czy utratę jędrności, decydują się na konsultację ze specjalistą z zakresu medycyny estetycznej.

Jednak z szerokiego spektrum zabiegów upiększających można skorzystać wcześniej. Medycyna estetyczna jest w stanie pomóc w przypadku młodych osób, jak i tych w podeszłym wieku, oczywiście o ile nie ma ku temu przeciwwskazań.

Ważna jest także profilaktyka, dlatego im wcześniej zostaną podjęte odpowiednie działania, tym skuteczniej można zahamować zachodzące procesy starzenia, związane z upływem czasu oraz działaniem czynników zewnętrznych.

Pora roku

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej można wykonywać przez cały rok. Jednak pacjenci najczęściej decydują się na nie w okresie wiosennym, jesiennym i zimowym. Lato to czas intensywnego słońca oraz urlopów, jednak nie wyklucza przeprowadzenia zabiegów.

Wiosna to doskonały okres na przygotowanie swojej skóry na nadchodzące wakacje. Wykonanie drobnych zabiegów pozwoli na uzyskanie efektu odmłodzonej i promiennej skóry. Wypełnienie zmarszczek przed nadchodzącym latem zadziała także profilaktycznie. Doskonała będzie również wspominana już mezoterapia, która odpowiednio nawilży i zregeneruje skórę. Zabieg ten świetnie sprawdzi się także w okresie letnim.

Z kolei jesienią, warto zdecydować się na zniwelowanie skutków promieni słonecznych, czyli powstałe plamy, przebarwienia czy wysuszenia nie tylko twarzy, ale także szyi oraz dekoltu. Tutaj również doskonale sprawdzi się mezoterapia. Jesień to również idealny czas, aby wykonać silną regenerację skóry.

Zimą pacjenci decydują się na zabiegi odmładzające, ujędrniające czy przeciwzmarszczkowe. Warto skorzystać z oferty medycyny estetycznej właśnie w tym okresie, aby olśnić swoim wyglądem podczas świąt, sylwestra czy balu karnawałowego.

Decydując się na wykonanie konkretnego zabiegu, warto wcześniej to skonsultować z lekarzem oferującym zabiegi z zakresu medycyny estetycznej w naszym gabinecie. Posiadana wiedza i doświadczenie z tego zakresu, będą gwarancją komfortu, bezpieczeństwa i skuteczności.

Ostatnie wpisy blogowe