Skip to content
Leczenie nadpotliwości

ZABIEGI

Leczenie nadpotliwości - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Leczenie nadpotliwości botoksem
– jak wygląda?

Pocenie się to naturalna reakcja fizjologiczna organizmu, zapewniająca stałą termoregulację ciała. Jednocześnie nadpotliwość ciała, zwłaszcza pach, stóp oraz rąk to choroba, nierzadko będąca wstydliwym problemem dla pacjentów. W naszym gabinecie medycyny estetycznej w Gdańsku specjalizujemy się w leczeniu nadpotliwości, wykorzystując do tego jedną z najskuteczniejszych metod – iniekcję toksyną botulinową. Zabieg podania botoksu jest mało inwazyjny, a efekty są zauważalne już po kilku dniach od wyjścia z gabinetu. 

Zdecydowanie się na podanie toksyny botulinowej w celu wyeliminowania nadmiernej potliwości pozwala na pozbycie się problemu w aż 80 procentach.

WSKAZANIA DO
leczenia nadpotliwości toksyną botulinową

Leczenie nadpotliwości u naszych pacjentów polega przede wszystkim na zablokowaniu nerwów odpowiedzialnych za zaopatrzenie gruczołów potowych. Toksyna botulinowa skutecznie utrudnia tym samym nadmierne wydzielanie potu.

Botoks jest powszechnie stosowaną substancją, która swoje zastosowanie znajduje przede wszystkim w redukcji zmarszczek. W naszym gabinecie wykorzystujemy ją również do leczenia nadpotliwości pod pachami, na dłoniach oraz stopach.

Zabieg leczenia nadpotliwości z wykorzystaniem toksyny botulinowej jest skierowany do pacjentów w każdym wieku, niezależnie od ich płci oraz stanu zaawansowania problemu. W przypadku osób poniżej 18. roku życia zalecane jest najpierw wyeliminowanie problemów na tle endokrynologicznym, mogących mieć wpływ na nadmierną potliwość. 

Iniekcje botoksem i zablokowanie tym samym gruczołów potowych można wykonywać o dowolnej porze roku.

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI PACH I DŁONI
- jak przebiega zabieg?

Zabieg leczenia nadpotliwości pach i dłoni jest małoinwazyjny. Trwa około 30 minut. Przed jego rozpoczęciem, nasi pacjenci odbywają konsultację z lekarzem, który będzie przeprowadzał iniekcję.

Wywiad z pacjentem ma na celu sprawdzenie stanu zdrowia pacjenta, a także sprawdzenie, czy nie posiada on żadnych przeciwskazań do przeprowadzenia zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej. W trakcie rozmowy ustalana jest również odpowiednia dawka preparatu niezbędnego do zablokowania nadmiernej potliwości. Ta kwestia jest niezwykle istotna, gdyż ilość podanej toksyny botulinowej jest uzależniona od indywidualnych potrzeb każdej pacjentki lub pacjenta.

W naszym gabinecie w Gdańsku zabieg odbywa się pod znieczuleniem miejscowym, co jest niezwykle komfortowym rozwiązaniem dla pacjentów. Przed podaniem toksyny botulinowej lekarz dokładnie ogląda miejsca nadmiernego pocenia, a następnie aplikuje tam specjalny preparat, pozwalający na dokładne określenie lokalizacji problemu. Dopiero wtedy rozpoczyna się proces iniekcji bardzo cienką igiełką.

Po zakończonym zabiegu pacjenci powinni unikać nadmiernego wysiłku fizycznego przez kilka pierwszych dni oraz ograniczyć wizyty w solarium i saunie.

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT
Efekt już po kilku dniach

Na pełny efekt leczenia nadpotliwości toksyną botulinowa należy zaczekać zaledwie kilka dni. Dopiero po tym czasie preparat blokuje pracę gruczołów potowych, co pozwala na zmniejszenie problemu w około 80 lub więcej procentach. Kwestia ograniczenia się pocenia jest jednak bardzo indywidualna i uzależniona jest od stanu zaawansowania problemu, a także ilości podanego preparatu.

Efekty zabiegu wykonanego w naszym gabinecie utrzymują się zwykle kilka miesięcy (około 6). Później można go z powodzeniem powtórzyć.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU
leczenia nadpotliwości botoksem

Ze względu na wykorzystanie toksyny botulinowej w zabiegach leczenia nadpotliwości, niektórzy pacjenci posiadają bezwzględne przeciwskazania do jego przeprowadzenia, takie jak:

ILE KOSZTUJE ZABIEG
leczenia nadmiernej potliwości w Gdańsku, Gdyni i Spocie?

W naszym gabinecie zajmujemy się leczeniem nadpotliwości w trzech głównych obszarach – pod pachami, na stopach oraz na dłoniach. Cena pojedynczego zabiegu wynosi 1200 zł za jedną partię ciała.

1200 zł

ZA JEDEN OBSZAR