Skip to content
Lipoliza Gdańsk Gdynia Sopot

ZABIEGI

Redukcja tkanki tłuszczowej – Gdańsk, Gdynia, Sopot
(lipoliza iniekcyjna)

Redukcja tkanki tłuszczowej
– czym jest lipoliza?

Redukcja tkanki tłuszczowej z okolic podbródka oraz brzucha w naszej klinice medycyny estetycznej w Gdańsku jest przeprowadzana w ramach zabiegu lipolizy iniekcyjnej. Metoda ta jest uznawana za jeden z najbardziej skutecznych sposobów na utratę zbędnej tkanki tłuszczowej, w tak problematycznych miejscach, jak twarz czy brzuch.

Podczas zabiegu wstrzykiwana jest substancja przyspieszająca naturalny proces lipolizy, czyli rozkładu trójglicerydów występujących w tkance tłuszczowej. W efekcie powstają kwasy tłuszczowe, które następnie są transportowane przez układ krwionośny i ostatecznie wydalane z organizmu podczas zachodzących procesów metabolicznych.

Usuwanie tkanki tłuszczowej w naszej klinice w Gdańsku odbywa się jedynie poprzez lipolizę iniekcyjną, uznawaną za bezpieczną metodę redukcji zbędnej masy ciała.

Nasi pacjenci z Gdańska, Gdyni i Sopotu po zabiegu redukcji tkanki tłuszczowej od razu opuszczają klinikę. Dla widocznych efektów konieczne jest powtórzenie lipolizy kilkukrotnie, w odstępnie 3-4 tygodni.

WSKAZANIA DLA PACJENTÓW DO PRZEPROWADZENIA
zabiegu lipolizy

Lipoliza w formie iniekcji jest bezpiecznym zabiegiem, dedykowanym wszystkim pacjentom z Gdańska, Gdyni i Sopotu, zmagającym się z nadmiarem tkanki tłuszczowej na podbródku oraz na brzuchu.

Zabieg lipolizy pomaga wysmuklić problematyczne partie ciała, których nie udało się wymodelować za pomocą ćwiczeń czy odpowiedniej diety. Do takich partii ciała zalicza się przede wszystkim podbródek, jak i okolice brzucha. Ten drugi obszar jest trudny zwłaszcza dla kobiet, u których budowa i masa ciała jest związana również z kwestiami zdrowotnymi.

Pacjenci posiadający niewielki nadmiar tkanki tłuszczowej, mogą poddać się zabiegowi lipolizy iniekcyjnej w celu poprawy proporcji całej sylwetki i wymodelowania poszczególnych części ciała. Wskazaniem do lipolizy iniekcyjnej są przede wszystkim: 

REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT
Jak wygląda zabieg?

Lipoliza iniekcyjna to zabieg małoinwazyjny, który nie wymaga od naszych pacjentów z Gdańska, Gdyni i Sopotu specjalnego przygotowania. Z racji tego, że tkanka tłuszczowa nie jest zbyt mocno unerwiona, proces iniekcji preparatu nie jest bolesny

Przed rozpoczęciem nakłuwania wybranych partii ciała, nasi specjaliści dla komfortu pacjenta, nakładają na ten obszar specjalny preparat znieczulający. 

Sam zabieg lipolizy nie trwa długo i polega na tym, że specjalista ostrzykuje bezpośrednio tkankę tłuszczową substancją aktywną (fosfatydylocholiną lub deoksycholanem sodu). Preparat przyspiesza rozerwanie błon komórkowych adipocytów, a tym samym – rozpad komórek tłuszczowych.

W krótkim czasie po zabiegu, rozerwane komórki transportowane są przez układ krwionośny aż do wątroby i następnie wydalane przez organizm.

LIPOLIZA - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT
Kiedy spodziewać się efektów?

Lipoliza iniekcyjna dla pełnego efektu wymodelowania danego obszaru ciała, potrzebuje kilkukrotnego powtórzenia. Zabiegi przypominające wykonuje się co 3-4 tygodnie aż do uzyskania pożądanego przez naszych pacjentów rezultatu. Czas oczekiwania jest konieczny ze względów zdrowotnych, aby organizm mógł usunąć uszkodzoną tkankę tłuszczową oraz ze względów estetycznych, w celu poprawnego ocenienia rezultatu. 

Przy niewielkim nadmiarze zbędnej tkanki tłuszczowej, efekty są zauważalne już kilka tygodni po pierwszym zabiegu.

Lipoliza podbródka Gdańsk Gdynia Sopot

PRZECIWWSKAZANIA
do lipolizy iniekcyjnej

Lipolizę iniekcyjną z racji tego, że jest to zabieg małoinwazyjny i niewymagający specjalnego przygotowania, można wykonać o dowolnej porze roku. Nie ma żadnych przeciwskazań do tego, aby tuż po zabiegu unikać słońca czy niskich temperatur, dlatego w każdej chwili można bezpiecznie zgłosić się na pierwszą wizytę do naszej kliniki medycyny estetycznej w Gdańsku.

ILE KOSZTUJE ZABIEG
redukcji tłuszczu lipolizą iniekcyjną w Gdańsku?

Cena lipolizy będzie różniła się w zależności od miejsca przeznaczonego do modelowania, jak i ilości zabiegów w celu otrzymania satysfakcjonującego efektu. 

500 zł

lipoliza podbródka

600 zł

lipoliza brzucha