Skip to content

Mezoterapia igłowa czy bezigłowa – co lepiej wybrać?

Mezoterapia igłowa

Skóra z biegiem czasu traci jędrność i gładkość, a także sprawia wrażenie zmęczonej. W końcu pojawiają się zmarszczki oraz napięcie mięśni twarzy. W tej sytuacji na pomoc przychodzi zabieg cieszący się coraz to większą popularnością – mezoterapia.

Mezoterapia według specjalistów medycyny estetycznej stanowi odpowiedź na wiele współczesnych bolączek. Zdecydowanie wyróżnia się licznymi zaletami, lecz czy wiąże się z jakimś ryzykiem? Po jakim czasie można oczekiwać widocznych efektów oraz jak często powinno się wykonywać ten zabieg, aby efekt nie przeminął?

Na czym polega mezoterapia igłowa i bezigłowa?

Co to mezoterapia igłowa? Nazywana również iniekcją, polega na wprowadzeniu do skóry substancji aktywnej za pomocą cienkich igieł. Jak wygląda zabieg mezoterapii? Skóra przed zabiegiem znieczulana jest specjalnym kremem, który sprawia, że pacjentka nie odczuwa dużego bólu. Aby przeprowadzić zabieg mezoterapii igłowej konieczne jest, aby specjalista posiadał pistolet wstrzykujący odpowiednią dawkę preparatu, a także rollery, czyli wałki z igiełkami. Po nakłuciu przeprowadzany jest masaż, dzięki któremu preparat zostaje równomiernie rozprowadzony. Sam zabieg nie trwa dłużej niż godzinę.

Natomiast na pytanie, co to jest mezoterapia bezigłowa odpowiedzieć można w ten sposób: to samo, co mezoterapia igłowa, jednak inną metodą. Wprowadzenie preparatu bowiem wykonuje się metodą elektroporacji, czyli za pomocą urządzeń, które wytwarzają prąd elektryczny. Wysoka częstotliwość prądu sprawia, że błony komórkowe zwiększają swoją przepuszczalność, przez co substancja aktywna trafia w konkretne miejsce. Za mezoterapię bezigłową można także uznać sonoforezę, który ułatwia wprowadzanie preparatu dzięki ultradźwiękom.

Mezoterapia bezigłowa

Efekty mezoterapii

Dzięki mezoterapii skóra jest odmłodzona, rozjaśniona i nawilżona. Pomaga zniwelować zmarszczki, zarówno na twarzy, jak i na szyi oraz dekolcie. Usuwa blizny potrądzikowe, a także zmniejsza widoczność cellulitu. Skutecznie pozbywa się rozstępów i nawet powstrzymuje nadmierne wypadanie włosów.

Wiele osób, zwłaszcza kobiet, zastanawia się pewnie: kiedy widać efekty mezoterapii igłowej? Otóż efekty widoczne są natychmiastowo, już po pierwszym zabiegu, zarówno w przypadku mezoterapii igłowej, jak i bezigłowej.

Ile zabiegów mezoterapii igłowej daje skuteczne rezultaty? Powinno się w tym celu wykonać całą serię zabiegów, a w przypadku uciążliwego problemu – powtórzyć zabieg około trzech razy. Z kolei na pytanie, jak często powinno się przeprowadzać zabieg mezoterapii bezigłowej, odpowiedź brzmi: minimum pięć razy, lecz w przypadku poważniejszych problemów konieczne może być nawet 10 powtórzeń.

Mezoterapia igłowa włosy

Jak często powinno się wykonywać zabieg mezoterapii?

Zabieg mezoterapii jest niezwykle skuteczny i bardzo widoczny, lecz jak każdy medyczny zabieg estetyczny – nie trwa niestety wiecznie. Czas utrzymywania się mezoterapii igłowej (w tym mezoterapii osoczem bogatopłytkowym na włosy) zależy od liczby wykonanych zabiegów oraz indywidualnej kondycji skóry osoby, która poddała się zabiegowi. Po wykonaniu całego cyklu, rezultat powinien być zauważalny około 3 do 6 miesięcy, natomiast finalne zmiany w skórze powinny być widoczne nawet po roku od ostatniego zabiegu.

Mezoterapia igłowa i bezigłowa – która lepsza?

W celu oceny obu typów mezoterapii trzeba wziąć pod uwagę sposób przeprowadzenia zabiegu, czas trwania, poziom bólu czy cenę. Główna różnica między nimi polega na metodzie wprowadzania preparatu. Jeśli wziąć pod uwagę kryterium bólu – wygra tu zapewne wersja bezigłowa, gdyż w ogóle nie ingeruje w ciało. I choć wersja igłowa stosowana jest pod miejscowym znieczuleniem, może powodować dyskomfort – tworzą się też wtedy siniaki i zaczerwienienia – to najlepiej widoczne rezultaty zapewnia właśnie ta wersja zabiegu. Swoją trwałością oraz skutecznością wynagradza nieprzyjemne odczucia w trakcie zabiegu oraz widoczne przez kilka dni obrzęki.

Każdy zatem powinien sam zdecydować, na czym najbardziej mu zależy.

Szukasz innego zabiegu dla siebie?

Ostatnie wpisy blogowe