Skip to content
Mezoterapia igłowa

ZABIEGI

Mezoterapa igłowa – Gdańsk, Gdynia, Sopot

Odmładzanie twarzy mezoterpią igłową
– na czym to polega?

Mezoterapia igłowa to jeden z zabiegów medycyny estetycznej, który najczęściej wykonujemy w naszym gabinecie w Gdańsku, bo daje możliwość efektownego poprawienia wyglądu skóry. Wszystko za sprawą pobudzenia organizmu do wytworzenia nowych włókien kolagenowych. Można ją wykonać właściwie w każdym miejscu – nie tylko na twarzy, ale również w innych miejscach na ciele – zwykle są to: szyja i dłonie. To skuteczna metoda na odmłodzenie twarzy oraz wyleczenie niektórych skórnych problemów.

WSKAZANIA DO MEZOTERAPII IGŁOWEJ - GDAŃSK GDYNIA, SOPOT
Kto powinien zdecydować się na zabieg ?

Na mezoterapię igłową zapraszamy osoby z Gdyni, Gdańska czy Sopotu, które zmagają się wiotką skórą, cellulitem, rozstępami czy bliznami. Zabieg ten pomoże również ożywić skórę (zwłaszcza zmęczoną cerę) – nadać jej odpowiedniego koloru, napięcia i wyrównać zmarszczki. 

Mezoterapia igłowa nie ma przedziału wiekowego. Skóra pacjentów zmienia się w różnym tempie, a w przypadku blizn potrądzikowych do leczenia często przystępują młode osoby. Na ten zabieg można zgłosić się o każdej porze roku.

JAK PRZEBIEGA ZABIEG MEZOTERAPII IGŁOWEJ
w naszym gabinecie w Gdańsku?

Po wywiadzie z pacjentem i opisaniu całego zabiegu lekarz może przystąpić do pracy. Skóra na twarzy bądź w dowolnym miejscu na ciele zostaje kilkukrotnie nakłuta igłą i w ten sposób wprowadza się wybraną substancję. Do mezoterapii igłowej można wykorzystać dwie substancje. Jedną z nich jest kwas hialuronowy w formie nieusieciowanej. To produkt naturalny, bo wytwarzany przez ludzki organizm, choć z wiekiem coraz rzadziej. Dodatkowo kwas hialuronowy wzbogacany jest o dodatkowe składniki, np. aminokwasy i witaminy A, C czy E. Drugą możliwością jest osocze bogatopłytkowe pobierane z krwi pacjenta.

Mezoterapia wykorzystywana w celu uzyskania efektu odmłodzenia twarz może być dla niektórych bolesnym zabiegiem, dlatego odpowiednio wcześniej konkretne miejsce zostaje posmarowane kremem znieczulającym. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, a także mogą pojawić się na niej drobne siniaki. To jednak krótkotrwały skutek uboczny. 

Trzeba pamiętać, aby przez kilka dni po przeprowadzeniu mezoterapii unikać słońca. Lekarz tuż po zabiegu również zabezpieczy skórę kremem ochronnym z filtrem.

Sam zabieg trwa około 30 minut – w zależności od leczonego obszaru czas może się wydłużyć.

MEZOTERAPIA IGŁOWA GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT
- na jakie efekty odmłodzenia twarzy można liczyć?

Mezoterapia igłowa daje efekty już po pierwszym wykonanym zabiegu, choć dla satysfakcji konieczne będzie jego kilkukrotne powtórzenie. W celu podtrzymania efektu zaleca się ponawianie mezoterapii w około 3-tygodniowych odstępach. Taka seria zagwarantuje długotrwały efekt pięknej skóry.

Czego dokładnie można się spodziewać po mezoterapii igłowej? Nasi pacjenci z Sopotu, Gdyni czy Gdańska najczęściej zauważają, że ich skóra została dogłębnie nawilżona i odżywiona, dzięki czemu poprawia się jej elastyczność i staje się promienna.  Zmarszczki są wygładzone (również kurze łapki), a widoczne przebarwienia znikają.

Po przebyciu serii zabiegów efekty mezoterapii igłowej mogą utrzymywać się nawet przez rok – zdarzają się sytuacje, że napięcie skóry utrzymuje się dłużej. 

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA
mezoterapii igłowej

Zabiegi medycyny estetycznej w naszym gabinecie w Gdańsku zawsze są wykonywane po uprzednim przeprowadzeniu wywiadu. To ważne w celu poznania ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Mezoterapii igłowej nie wykonujemy u osób chorujących na cukrzycę, nowotwory, łuszczycę i inne stany zapalne skóry, przebywających infekcje (wirusowe oraz bakteryjne) i pacjentów uczulonych na wykorzystywane substancje. 

Zabieg nie może też się odbyć w następujących sytuacjach:

JAKI JEST KOSZT
mezoterapii igłowej w Gdańsku?

Mezoterapia igłowa w gabinecie lekarskim Pawła Kwaśniewicza w Gdańsku ma różne ceny w zależności od rodzaju wstrzykiwanej substancji oraz od poprawianego obszaru.

Naszym pacjentom z Gdańska, Gdyni i Sopotu mamy do zaoferowania dwa rodzaje mezoterapii:

Cena obu zabiegów wynosi 650 zł za jeden obszar – np. worki pod oczami, dłonie, dekolt.

650 zł

ZA JEDEN OBSZAR