Skip to content
Mezoterapia włosów

ZABIEGI

Leczenie łysienia – Gdańsk, Gdynia, Sopot

Mezoterapia włosów
– podstawowe informacje

Włosy u wielu osób są atutem. Ich wypadanie i pojawiające się z tego powodu widoczne przerzedzenia bywają problematyczne i odbierają pewność siebie. Początkowo pacjenci szukają wsparcia w kosmetykach czy naturalnych sposobach na porost włosów. Niestety – te metody niewiele dają. Jedną z najskuteczniejszych metod na leczenie łysienia jest zabieg mezoterapii. 

Mezoterapia igłowa zatrzymuje proces łysienia, zmniejsza liczbę wypadających włosów i umożliwia wyrośnięcie nowych włosów. Dodatkową zaletą tego zabiegu jest to, że skóra głowy zostaje nawilżona. Mezoterapia przynosi efekty nie tylko dzięki wstrzykiwanym substancjom, ale również wytworzonym mikrouszkodzeniom. To właśnie te uszkodzenia skóry pobudzają ją w naturalny sposób do szybkiej regeneracji.

Odpowiednio wcześnie przeprowadzona mezoterapia może zaoszczędzić pacjentowi konieczności wykonywania przeszczepu włosów.

WSKAZANIA DO
mezoterapii igłowej włosów

Wskazaniami do przeprowadzenia mezoterapii włosów są:

W naszym gabinecie w Gdańsku przyjmujemy
zarówno mężczyzn, jak i kobiety, a także osoby w każdym wieku.

Łysienie to bardzo indywidualna sprawa – czasem dotyczy osoby dopiero w średnim lub starszym wieku, a czasem pojawia się już u osób młodych (np. z powodu stresu
lub genów).

Mezoterapia osoczem włosów może być przeprowadzana o każdej porze roku.

MEZOTERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁYKOWYM WŁOSÓW – GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT
Jak wygląda zabieg?

Przed wykonaniem mezoterapii osoczem włosów należy poinformować lekarza o chorobach, alergiach i przyjmowanych lekach. Pacjent nie powinien przyjmować aspiryny ani innych leków, które rozrzedzają krew. W dniu umówionej wizyty nie należy farbować włosów.

Mezoterapia osoczem włosów trwa około godzinę. Najpierw przeprowadzany jest wywiad oraz konieczne jest pobranie krwi pacjenta w celu uzyskania osocza. Skóra głowy pacjenta może zostać pokryta kremem znieczulającym, który polepszy komfort pacjenta podczas wykonywania zabiegu. Następnie osocze bogatopłytkowe zostaje wstrzyknięte w skórę głowy przy pomocy igły i strzykawki w konkretne miejsca na skórze głowy. 

Po iniekcji osoba realizująca zabieg wykonuje masaż skóry głowy dla równego rozprowadzenia osocza bogatopłytkowego.

Po zabiegu każdy pacjent zostanie poinformowany o tym, czego powinien przestrzegać w kolejnych dnia. Zalecenia dotyczą zwykle unikania słońca, korzystania z sauny, stosowania środków do stylizacji włosów czy innych, indywidualnych kwestii.

MEZOTERAPIA WŁOSÓW - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT
Efekty po zabiegu

Zapewniamy, że mezoterapia igłowa włosów daje zauważalne efekty, którymi są pojawiające się nowe włosy oraz poprawa ich kondycji. Niestety nie są one natychmiastowe, jak w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej. Na rezultaty trzeba czekać około 14 dni, a całkowity efekt nastąpi po upływie 3 miesięcy.

W zależności od stopnia zaawansowania problemu zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie, tak jak w przypadku tradycyjnej mezoterapii igłowej, najczęściej od 3 do 6 razy. Po zakończonej serii warto też co kilka miesięcy wykonać zabieg przypominający, aby cieszyć się stałym rezultatem.

Leczenie łysienia Gdańsk, Gdynia, Sopot

PRZECIWWSKAZANIA
do mezoterapii osoczem
– włosy

Przed zdecydowaniem się na mezoterapię włosów konieczne będzie odpowiedzenie na pytania lekarza odpowiedzialnego za przeprowadzenie zabiegu. Wywiad przeprowadzany z pacjentami z Gdyni, Gdańska czy Sopotu, którzy zdecydowali się na leczenie łysienia w naszej klinice medycyny estetycznej pozwoli sprawdzić, czy nie istnieją żadne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. 

W przypadku zabiegów medycznych należy zawsze udzielać szczerych odpowiedzi, aby uniknąć niechcianych efektów, zagrażających zdrowiu pacjenta. 

Przeciwwskazaniami do wykonania mezoterapii osoczem bogatopłytkowym włosów są:

LECZENIE ŁYSIENIA MEZOTERAPIĄ IGŁOWĄ WŁOSÓW
– cena

W gabinecie Pawła Kwaśniewicza – specjalisty od medycyny estetycznej – cena mezoterapii osoczem bogatopłytkowym włosów w Gdańsku w celu leczenia łysienia przy użyciu osocza wynosi 750 zł. To koszt, która obejmuje profesjonalne przygotowanie pacjenta do zabiegu, opiekę doświadczonego personelu medycznego i zadowalające efekty.

750 zł