Skip to content

Najlepsze sposoby na zlikwidowanie drugiego podbródka

Z problemem drugiego podbródka, czyli nadmiaru tkanki tłuszczowej gromadzącej się pod szyją, boryka się bardzo wiele kobiet oraz mężczyzn. Podwójny podbródek dodaje lat i sprawia, że twarz wygląda na zdecydowanie starszą niż w rzeczywistości. Poznaj skuteczne sposoby na to, w jaki sposób pozbyć się tego problemu.

Przyczyny powstawania drugiego podbródka

Jedną z przyczyn powstawania drugiego podbródka może być specyficzna budowa anatomiczna twarzy. U osób, które mają słabo zarysowaną żuchwę, podwójny podbródek może pojawić się już w młodym wieku. Problem ten dotyka także osób z nadwagą, gdyż przyrost tkanki tłuszczowej widoczny jest również w tym miejscu. To jedna z partii ciała, z których bardzo trudno go usunąć za pomocą ćwiczeń. Mogą one jedynie wspomóc proces usuwania tkanki tłuszczowej i wzmocnić mięśnie żuchwy.

Podwójny podbródek może pojawić się także u osób borykających się z różnymi chorobami, a przede wszystkim z zaburzeniami hormonalnymi. Niektóre z nich mogą powodować gromadzenie się nadmiaru tłuszczu właśnie w tym miejscu.

Niekiedy przyczyną tego problemu może być po prostu długotrwałe odwodnienie. Nieodpowiednio nawodniona skóra staje się wiotka i zaczyna nieestetycznie opadać. Bez względu na to, co jest przyczyną występowania drugiego podbródka warto wiedzieć, w jaki sposób pozbyć się go skutecznie i bezboleśnie.

Pozbądź się drugiego podbródka – umów się na zabieg lipolizy iniekcyjnej

Jak ćwiczyć podbródek w domu?

Wykonywanie regularnych ćwiczeń podbródka nie da spektakularnych efektów, ale może mieć działanie prewencyjne. Jeśli więc chcesz wiedzieć, jak się pozbyć drugiego podbródka, to powinieneś zapamiętać kilka podstawowych ćwiczeń. Wzmocnią one mięśnie, a także usprawnią przepływ krwi w tym obszarze. Spróbuj w kontrolowany sposób wypychać żuchwę do przodu, najlepiej przez około 10-15 minut dwa razy dziennie. Możesz również wykonywać samodzielny masaż szyi, polegający na przesuwaniu dłoni od jej końca aż do podbródka. Takie ćwiczenia mogą pomóc nieco złagodzić widoczność drugiego podbródka.

Lipoliza iniekcyjna – zabieg eliminujący drugi podbródek

Lipoliza iniekcyjna podbródka to zabieg, który pozwala trwale pozbyć się problemu związanego z drugim podbródkiem. Jest on nieznacznie inwazyjny, a efekty są niezwykle skuteczne. W jego trakcie przy pomocy cienkiej igły do wnętrza podbródka wstrzykiwane są substancje, mające na celu rozbić zgromadzony w tym miejscu tłuszcz.

Do tego, aby lipoliza przyniosła oczekiwany efekt, niezbędne jest przeprowadzenie kilku sesji w krótkich odstępach czasu. Warto zaznaczyć, że to w pełni bezpieczny zabieg. Powinny z niego skorzystać przede wszystkim osoby borykające się z problemem nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w obrębie podbródka.

Wolumetria żuchwy

Na czym polega wolumetria żuchwy?

Wolumetria żuchwy to kolejny godny uwagi zabieg. Doskonale radzi sobie z problemem, jakim jest przemieszczanie się tkanki tłuszczowej w dół twarzy i jej gromadzeniem w obrębie podbródka. Metoda ta pozwala na skuteczne modelowanie bez użycia skalpela. Przywraca twarzy odpowiedni kształt i sprawia, że wygląda ona zdecydowanie młodziej. Wolumetria twarzy przeprowadzana jest najczęściej przy pomocy kwasu hialuronowego, który wprowadza się pod skórę przy pomocy cienkiej igły. Z zabiegu tego skorzystać mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy pragną poprawić owal swojej twarzy i zredukować widoczność drugiego podbródka.

Jakie inne metody można zastosować na podbródek?

Wolumetria oraz lipoliza podbródka to nie jedyne skuteczne metody, jakie można zastosować w tym obszarze twarzy. Innym świetnym sposobem na korektę tej okolicy są nici na podbródek. Polega on na wszczepieniu w głąb skóry specjalnych chirurgicznych nici, które skutecznie podnoszą ją do góry. 

To metoda praktycznie bezinwazyjna, a także bezbolesna. Nici po pewnym czasie samoczynnie się rozpuszczają, dlatego nie ma konieczności ich usuwania. Efekty widoczne są niemal natychmiast i utrzymują się przez około 2 lata. Po tym czasie skóra wygląda i tak zdecydowanie lepiej niż przed zabiegiem.

Ostatnie wpisy blogowe