Skip to content

Powiększanie ust – czego nie wolno robić po zabiegu?

Powiększanie ust

Stało się – spełniłaś swoje marzenie. Na myśl o tym, że od teraz będziesz mieć symetryczne, ładne, usta, od razu się uśmiechasz. Co jednak robić zaraz po zabiegu, aby nie zniweczyć pracy lekarza? Mamy dla ciebie kilka porad. Zacznijmy jednak od początku.

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Do zabiegu wykorzystywany jest kwas hialuronowy, czyli naturalna substancja, występująca w ludzkim organizmie, odpowiedzialna m.in. za jego nawilżenie. Wraz z wiekiem zaczyna go ubywać – stąd chociażby pojawianie się zmarszczek.

W gabinetach medycyny estetycznej jest chętnie używany głównie ze względu na swoje pochodzenie. Zabieg powiększenia ust polega na wstrzyknięciu odpowiedniej ilości kwasu w miejsce, które chcemy skorygować.

Jeśli twoje usta zrobiły się małe, wąskie, i wyglądasz, jakbyś ciągle była niezadowolona, z wiekiem uwidoczniła się ich asymetria, kąciki ust opadają ci w dół i wszyscy pytają, czemu jesteś smutna – z powodzeniem możesz skorzystać z zabiegu powiększania ust.

Zabieg w wykonaniu lekarza lub specjalisty zajmującego się tą gałęzią medycyny estetycznej zajmie około pół godziny. Po wcześniejszym znieczuleniu ust specjalnym kremem otrzymasz dawkę preparatu (najczęściej za pomocą kaniuli, która jest mniej inwazyjna niż igła). Sugerowana dawka to 1 ml. Jeśli kolejny zabieg (np. przy wąskich wargach) będzie jeszcze potrzebny, musisz odczekać przynajmniej trzy miesiące.

Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego możesz odczuwać nieprzyjemne mrowienie, uczucie rozpierania tkanek, jednak po niedługim czasie powinno to ustąpić.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu powiększania ust?

Tak – jeśli cierpisz na choroby nowotworowe, autoimmunologiczne, zaburzenia krzepnięcia krwi, powinnaś zrezygnować z zabiegu. Powiększanie ust jest wykluczone także wtedy, kiedy dopadła cię infekcja bądź też jesteś akurat w ciąży lub karmisz piersią.

Powiększanie ust – zalecenia po zabiegu

Po zabiegu nie możesz powiedzieć do końca, że masz już z głowy powiększanie ust – gojenie, aby przebiegało prawidłowo, wymaga przestrzegania kilku zasad:

  • Przez najbliższe 12 godzin nie dotykaj i nie masuj ust, chyba że lekarz zaleci inaczej.
  • Przez 24 godziny po zabiegu nie nakładaj makijażu.
  • Zero alkoholu przynajmniej przez najbliższe dwie doby! Nawet jeśli jesteś na weselu siostry czy przyjaciółki, powstrzymaj się od toastu.
  • Nie pal papierosow – nikotyna, podobnie jak alkohol, to substancja trująca. Jeśli zastanawiasz się, czy można palić po powiększaniu ust, kategorycznie odradzamy.
  • Nie układaj ust w dzióbek (a tym samym nie całuj się z innymi), postaraj się ograniczyć gwałtowną mimikę
  • Nie jedz i nie pij gorących rzeczy. Jedzenie po powiększaniu ust nie jest niewskazane, jednak wobec podrażnionych tkanek trzeba być delikatnym. Przez pierwsze dni kwas będzie wciągał wodę, stąd może się pojawić uczucie suchości. W gojeniu pomogą ci duże ilości wody – nawet 3 litry dziennie.
  • Przynajmniej przez dwie doby po zabiegu unikaj forsownych ćwiczeń.
  • Jeśli chodzi o korzystanie z sauny, solarium czy basenów publicznych, odczekaj minimum dwa tygodnie. W tym czasie niewskazane będą gwałtowne zmiany temperatury, a wspólny basen to ryzyko zakażenia.
  • A mycie zębów po powiększaniu ust? Owszem, można to zrobić, choć skóra wokół dziąseł będzie bolesna i obrzmiała. Nawet jeśli usta miałaś powiększane wieczorem, przed snem możesz delikatnie umyć zęby.
Modelowanie ust

Powiększanie ust – i co dalej?

Efekty zabiegu będą się utrzymywać od sześciu miesięcy do roku. Skoro zdecydowałaś się na powiększanie ust po zabiegu warto pamiętać o dobrych nawykach, między innymi odpowiednim nawilżaniu. Używaj pomadek dla skóry suchej i odwodnionej. Nic jednak nie nawilży lepiej twojego organizmu niż picie dużych ilości wody. 

Jeśli w trakcie gojenia piłaś 2/3 litry wody mineralnej, warto zachować sobie ten nawyk do końca życia.

Ostatnie wpisy blogowe