Skip to content
Wolumetria twarzy

ZABIEGI

Wolumetria twarzy – Gdańsk, Gdynia, Sopot

Wolumetria i modelowanie twarzy kwasem hialuronowym
– na czym polega zabieg?

Wolumetria twarzy, a dokładnie modelowanie konturów twarzy, to zabieg, który realizujemy w naszym gabinecie w Gdańsku. Jest to doskonały sposób na skorygowanie oraz nadanie twarzy harmonijnego kształtu.

Zabieg wolumetrii wykonywany za pomocą kwasu hialuronowego skutecznie pozwala zatrzymać pierwsze oznaki starzenia się skóry, wyrównując tym samym kontur owalu twarzy oraz podnosząc i uwydatniając kształt policzków. Umożliwia spłycenie zmarszczek, zapewniając tym samym odpowiedni poziom nawilżenia.  

WSKAZANIA DO MODELOWANIA TWARZY
– dla pacjentów z Gdyni, Sopotu oraz Gdańska

Zabieg wolumetrii można z powodzeniem wykonać na różnych obszarach twarzy, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Modelowanie z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest dedykowane osobom, które zmagają się z widoczna utratą elastyczności skóry – zwłaszcza w takich miejscach jak policzki, skronie oraz żuchwa.

W naszym gabinecie medycyny estetycznej w Gdańsku do wolumetrii twarzy wykorzystujemy usieciowiony kwas hialuronowy, który podawany jest w głębokie warstwy skóry. Preparat jest bezpieczny dla zdrowia, dlatego też zabieg można przeprowadzać o dowolnej porze roku bez ryzyka powikłań.

Wolumetria twarzy pozwala na:

MODELOWANIE TWARZY GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT
Jak przebiega zabieg wolumetrii?

Modelowanie żuchwy oraz innych partii twarzy dla naszych pacjentów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest w pełni bezpieczne. Czas trwania samego zabiegu wynosi około 20 minut. 

Wolumetria twarzy jest poprzedzona wcześniejszym wywiadem z pacjentem, przeprowadzanym przez lekarza, który będzie odpowiedzialny za zaaplikowanie preparatu pod skórę. Ta rozmowa pozwala na ustalenie oczekiwanych efektów, a także zweryfikowanie czy nie istnieją żadne przeciwskazania do przeprowadzenia iniekcji kwasem.

Do podania kwasu hialuronowego w wyznaczone partie twarzy wykorzystuje się cienką igłę lub kaniulę. Z racji tego, że podanie preparatu u niektórych pacjentów może wiązać się z dyskomfortem, miejsca wkłucia są znieczulane specjalnym kremem

Po zabiegu mogą pojawić się drobne zaczerwienienia, które znikają po kilku dniach. Od razu po wyjściu z gabinetu nasi pacjenci mogą wrócić do codziennych aktywności, ale zaleca się, aby tego dnia unikać wysiłku fizycznego i pozwolić cerze zregenerować się po iniekcji. Warto również zaznaczyć, iż w celu utrzymania efektu, należy zrezygnować z odwiedzania sauny przez kilka tygodni.

WOLUMETRIA TWARZY – GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT
Efekty po zabiegu

Efekty modelowania twarzy są widoczne od razu, a pacjent może się nimi cieszyć tuż po wyjściu z naszego gabinetu. Utrzymują się w zależności od indywidualnych predyspozycji organizmu, ale szacuje się, iż czas ten wynosi od 8 do 18 miesięcy.

Widoczna poprawa owalu twarzy to tylko jeden z efektów podania kwasu hialuronowego. Oprócz tego pacjenci po wolumetrii twarzy mogą zobaczyć m.in.:

Modelowanie twarzy Gdańsk, Gdynia, Sopot

PRZECIWWSKAZANIA
do zabiegu wolumetrii twarzy

W naszym gabinecie w Gdańsku do zabiegu modelowania twarzy, żuchwy i policzków wykorzystujemy kwas hialuronowy, co oznacza, że niektórzy pacjenci posiadają bezwzględne przeciwskazania do jego przeprowadzenia. Do zabiegu nie kwalifikują się:

Dodatkowo zabieg wolumetrii twarzy bezwzględnie nie może być przeprowadzony u osób mających skłonność do pojawiania się bliznowców, chorujących na marskość wątroby bądź zmagających się z chorobami nerek.

GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT
Koszt wolumetrii i modelowania twarzy

Modelowanie twarzy w naszym gabinecie to koszt 800 zł za konkretną partię – wypełnienie policzków, wyrównanie linii żuchwy bądź wypełnienie bruzd i fałd. Cena dotyczy 1 ml preparatu.

800 zł